A fenntartható pamut termesztése, betakarítása és feldolgozása által védjük az embereket és a természetet.
A "fenntartható" pamut alatt pamutot értünk, ami az embereket és a környezetet figyelembe véve lett előállítva és feldogozva. Ez magában foglalja a Cotton made in Africa-t (CmiA) és az organikus pamutot. Minden évben több mint 15 millió termékhez fenntartható pamutot használunk. De ez nekünk még nem elég: 2020-ig azt szeretnénk elérni, hogy az összes termékünk ilyen pamutot tartalmaz.
Ez jó érzést nyújt. Azoknak az embereknek, akik ezzel dolgoznak és az embereknek, akik viselik. És természetesen a környezetnek is.
A Cotton made in Africa egy kezdeményezés, amely a gyapottermesztőknek egy jobb élet reményét teszi lehetővé Afrikában.
COTTON MADE IN AFRICA (CmiA) egy kezdeményezés, amit Dr. Michael Otto – az Otto Group elnöke, amihez a bonprix is tartozik – 2005-ben alapított. Mintegy 650.000 kistermelő van olyan országokban, mint Elefántcsontpart, Mozambik, Malawi, Uganda, Etiópia, Zambia és Zimbabwe, ahol ennek a programnak köszönhetően sokkal több pamutot tudnak aratni. Hiszen megtanulják a hatékony és környezetbarát gazdálkodást, ami az embereket és a természetet védi és segíti őket, hogy jobb termésük legyen.
Ez konkrétan azt jelenti: összehasonlítva a hagyományos pamuttal a CO2 emisszió kilogrammonként 40 százalékkal csökken és több, mint 2000 liter vizet lehet megtakarítani. Ami azonban növekszik, az a pamut minősége és így a gazdálkodók jövedelme is. Azt is lehetne mondani, hogy Cotton made in Africa gazdák valóban a munkájuk gyümölcsét aratják.
Ezért támogatjuk a CmiA kezdeményezést továbbra is és tovább építjük ki a CmiA termelését. Azzal a céllal, hogy 2020-ig az összes termékünk, ami pamutot tartalmaz, 100%-ban csak fenntartható forrásokból származó pamutot tartalmazzon!
Különösen jó összhangban áll a természettel és az emberekkel, akik viselik.
Ami a bio-pamutot olyan különlegessé teszi, az nem csak a puha anyaga, hanem a nagyon magas követelmények, amik teljesülnek: a termesztéstől kezdve a feldolgozásig. Minden tekintetben környezetbarát, alacsony károsanyag-kibocsátású és mentes a növényvédő szerektől vagy a műtrágyáktól. Ezt garantálják és bizonyítják világszerte elismert szabványok: az OCS vagy GOTS , ezeknek a kritériumoknak megfelelően tanúsító szervezetek ellenőrzik az áruk áramlását számunkra. Termesztéstől kezdve a betakarításon át a szállításig az ellenőrzések által százszázalékig biztosított az organikus minőség. A GOTS ezen kívül arra figyel, hogy az egész gyártási folyamat során bizonyos társadalmi normákat végig betartsanak. Aki bio-pamutot visel, az értékeli ezt a különleges minőséget.
Próbálja ki Ön is!
Igen, nemrég kezdtünk el régi PET-palackokból új farmereket és kabátokat készíteni.
Nemrég elkezdtünk az organikus pamut és a Cotton made in Africa mellett Repreve® újrahasznosított poliésztert is felhasználni. Az Repreve® eljárás folyamatán a poliészter szálak újrahasznosított PET palackokból készülnek: az újrahasznosított üvegek gyűjtve, vágva, őrölve, megolvasztva vannak és újra össze lesznek állítva újrahasznosított chippé. A Repreve chip ezután újrahasznosított szálként további feldolgozásra kerül.
Ezen a módon újrahasznosított PET-palackokból új termékek keletkeznek: egy pár farmer vagy egy kabát például 8 darab újrahasznosított palackból készül.
Az újrahasznosított poliészter nyilvánvaló előnye: ellentétben az új poliészter gyártásával, a Repreve® módszerrel kevesebb kőolajra van szükség. Sőt, kevesebb CO2 kibocsátására kerül sor és a vegyszer használata is Kevesebb. Így a textíliák környezetre való káros hatása lényegesen alacsonyabb, mint az új poliészter szálak bevetésénél.
Ezeknek a fáknak egy bizonyos jelet kell viselniük: az FSC®-logót
Minden egyes FSC - tanúsítvánnyal rendelkező termék vásárlásával hozzájárul az erdők védelméhez. Az FSC® címke igazolja, hogy a termékhez felhasznált fa olyan erdőgazdálkodásból származik, aminek a szigorú környezetvédelmi, társadalmi és gazdasági színvonalát a Forest Stewardship Council® igazolja.
Az FSC® címke igazolja a globális erdészeti erőforrásokkal való felelős eljárást és felhasználást. Ez az erdőgazdálkodás környezetvédelmi és szociális normáinak betartásával érhető el. A világszerte megadott 10 közös elv és 56 kritérium betartása kötelező ahhoz, hogy valaki megkapja a FSC® tanúsítványt.
Ebben a pillanatban már több mint 60 százaléka a mi fa termékeinknek, FSC tanúsítvánnyal rendelkező forrásokból származnak. De a fenntartható bútorok kínálata, mint például asztalok, székek és szekrények mindig több helyet és nagyon konkrét célkitűzéseket kapnak.
2020-ig minden egyes bútorunkon ezt a jelet szeretnénk látni: FSC®