08.11.2018
Egy új munkahely, fontos ügyféltalálkozó vagy döntő beszélgetés.
Ezekben a pillanatokban gyorsan felmerül a kérdés: mit is vegyek fel?
A munkahelyen stílusbiztosan öltözközni, ugyanakkor az üzleti öltözködési szabályoknak való megfelelés az első pillantásra nem tűnik könnyűnek. De ne aggódjon, mert mit tehet és mire kell odafigyelni, melyik öltözködési szabály mit jelent és melyik üzleti megjelenés inspirál minket, összeállítottuk Önnek.
Az irodai munkahelyen ügyfélkapcsolat nélkül, a kreatív cégeknél és gyakran a kiskereskedelemben is a Casual stílus a megfelelő választás. Néhány vállalatnál még „Casual Friday“ is létezik, ahol pénteken szabadidős ruhában is megjelenhetünk.
A „Smart Casual“ öltözködésnél a sportos megjelenés és az enyhe elegancia párosul. Ezt az öltözködési formát leginkább a fiatal, dinamikus cégeknél várják el az irodai ruházatként.
Ez az öltözködési szabály olyan napokon, melyek ügyfélkapcsolat nélküliek vagy kisebb cégeknél megfelelő. Üzleti úton vagy lezserebb üzleti ebéden sem választ rosszul ezzel a stílussal.
A „Business Attire“ stílus a legformálisabb és legelegánsabb öltözködési kód. Ezt bankoknál és biztosítótársaságoknál, valamint magasabb szintű vezetők viselik. Itt az öltözködési stílus lehetősége erősen szabályozva van. Egy sötét nadrágkosztümmel, kosztümmel vagy egy keskeny szabásvonalú szoknyarésszel rendelkező ruhával megfelelően választ. Klasszikusan egy fehér blúzt kombináljon hozzá. De ha mindenképpen színre van szüksége, akkor természetesen egy pasztell színű blúzt is választhat.
Természetesen a munka öltözködési kódja a férfiakra is vonatkozik. Vegye figyelembe a következőket:
itt ismét szinte minden megengedett, csak a kirojtozott farmernek nem kell feltétlenül lennie
ez a ruhakód viszont kissé konzervatívabb - határozottan viseljen öltönyt, ami viszont visszafogott színben, mint például sötétkék is lehet.